Дизайн маленької кухні – це виклик, з яким стикаються багато власників хрущовок і малогабаритних квартир. Обмежений простір вимагає особливого підходу до планування, вибору меблів, побутової техніки, колірної гами, текстури, щоб створити функціональне і затишне місце для приготування їжі та збору всієї родини.

У цій статті ми пропонуємо поради та ідеї, які допоможуть максимально ефективно використовувати кожен квадратний метр маленького приміщення, щоб ваша кухня стала шедевром дизайну і функціональності. Надихаючі фотографії з інтернету допоможуть візуалізувати практичні дизайнерські ідеї для маленьких квартир.

Якою має бути маленька кухня?

Мрія кожної господині – простора і затишна кухня, де можна не тільки готувати, а й насолоджуватися часом, проведеним із сім'єю. Але що робити, якщо вам доводиться облаштовувати кухню в хрущовці? Можна продовжувати захаращувати невелике приміщення необхідними й не дуже речами, але краще скористатися практичними дизайнерськими порадами та перетворити інтер'єр маленької кухні на стильне і зручне місце.

Підбір меблів для маленької кухні

Найефективніша ідея для власників маленьких кухонь – це замовити меблі за індивідуальними розмірами. На це піде чимало часу і може суттєво вдарити по сімейному бюджету, хоча результат буде найоптимальнішим.

Якщо ваші фінансові можливості обмежені, сучасні модульні кухні стануть цікавим рішенням. Це чудовий привід проявити свій дизайнерський талант або скористатися готовими рішеннями.

Не варто боятися, що готові кухні не підійдуть за розмірами: виробники пропонують компактні та функціональні модулі, які легко розмістити навіть у невеликому приміщенні. Вони представлені в різних колірних рішеннях і стилях, таких як лофт, хай-тек, класика та інших.

Дуже важливо заздалегідь продумати форму кухонного гарнітура: для вузьких і витягнутих кімнат краще вибрати пряму модель, а для квадратних приміщень підійде кутовий варіант. Ретельно виміряйте простір, щоб точно знати, яких розмірів меблі знадобляться. Якщо в кухні є ніша, постарайтеся використовувати її з максимальною користю. Наприклад, помістіть у нішу холодильник.

Настінні шафи та полиці гарнітура краще обирати максимальної висоти, щоб використовувати весь простір до стелі. Такі шафи дадуть змогу зберігати максимум необхідних речей на кухні – посуд, бакалії, кухонних електроприладів, харчових контейнерів і багато чого іншого. А кутові шафи – наймісткіші.

Нижні модулі також мають бути функціональними. Для зберігання каструль на маленькій площі кухні відведіть широкі тумби, для столових приборів – висувні шухляди. Також продумайте, де буде розташовуватися холодильник, плита, мийка і робоча зона, куди поставити обідній стіл у стилі лофт.

Обираємо поєднання поверхонь для кухонних меблів

Дзеркальні та світловідбивні поверхні – чудовий варіант для візуального збільшення простору кухні. Вони вимагають частого і більш ретельного догляду, але невелика площа кухні означає, що прибирання не займе багато часу. Завдяки таким поверхням кухня здаватиметься просторішою.

Також візуально збільшать маленьку кухню світлі тони. Краще уникати строкатих візерунків і яскравого декору: спокійні тони можна розбавити кількома цікавими акцентами. Дотримуйтесь принципу "чим менше - тим краще" для створення гармонійного інтер'єру.

Не варто повністю відмовлятися від яскравих кольорів, інакше кухня може виглядати нудно. Головне - не переборщити. Наприклад, яскравий плафон люстри на тлі білих або бежевих стін матиме стильний вигляд. Барвисті серветки або невелика елегантна ваза також створять акценти в інтер'єрі.

Щоб візуально не зменшити простір, уникайте таких елементів інтер'єру:

  • масивних штор;
  • подушок;
  • скатертин;
  • громіздких кухонних куточків.

Сучасна і практична ідея – жалюзі. Маленький стіл, особливо скляний, можна зовсім не закривати, а під час їжі використовувати невеликі серветки. Легкі ергономічні стільці не потребують додаткових подушок для сидіння. Такі рішення звільнять простір від зайвих і непотрібних предметів.

Розміщення побутової техніки

На сучасних кухнях багато побутової техніки, і власникам малогабаритних квартир буває складно розмістити її так, щоб не захаращувати обстановку. Під час вибору електроприладів варто ретельно обміркувати, наскільки часто ви будете користуватися ними. Наприклад, чи дійсно вам потрібні всі чотири конфорки на плиті? Можливо, компактної версії з двома конфорками буде цілком достатньо.

Часто використовуєте духову шафу? Спробуйте замінити її компактною мультиваркою або невеликою електричною духовкою, яку можна зберігати в нижніх модулях кухні або в коморі. Якщо ж використовуєте духовку рідко, можливо, варто взагалі відмовитися від неї, щоб залишити вільний простір для іншого важливішого кухонного приладдя.

                                                           

Автор огляду Тарасюк Ігор